Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Świąteczny Kiermasz Wiosenny

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od Wielkanocy, ale atmosferę święta zdążył przywołać zorganizowany w ostatnią niedzielę w Cycowie Kiermasz Wiosenny.To jedno z wydarzeń, które od kilku lat wpisuje się w stały repertuar miejscowych imprez. Po raz kolejny organizatorami, a zarazem kontynuatorami lokalnej tradycji przedświątecznych spotkań twórców, były instytucje kultury – Gminny Dom Kultury w Cycowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

Cyklicznie organizowany Kiermasz Wiosenny od kilku lat ma swoje grono stałych odbiorców. Niezwykle cieszy również fakt, że wydarzeniu przybywa nowych sympatyków. W charakterze wystawców w cycowskim Kiermaszu Wiosennym, jak co roku wzięli udział mieszkańcy sąsiadujących ze sobą gmin – Cycowa, Wierzbicy i Puchaczowa. Niektórzy brali udział w wydarzeniu po raz pierwszy, ale z pewnością nie po raz ostatni. Bo przedświąteczny kiermasz to nie tylko świetna okazja do sprzedaży i zakupu urokliwych i oryginalnych drobiazgów – wielkanocnych palm, stroików i pisanek, ale przede wszystkim okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi.

 Dopełnieniem programu dnia było popisowe i bardzo emocjonujące (głównie dla rodziców) przedstawienie pod tytułem „Święta tuż tuż…” przygotowane i wykonanie przez dzieci z Punktów Przedszkolnych działających w Głębokiem, Janowicy i w Kopinie. Młodzi wykonawcy i ich opiekunowie, przez oglądającą występ publiczność zostali nagrodzeni brawami. Milusińskim dodatkowo przypadły w udziale słodkie łakocie, ufundowane przez Państwa Małgorzatę i Mirosława Zuzaniuków.