Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2014/2014_jakwoldokarety/SAM_1667.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Przedstawienie "Jak wół do karety"

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2014/2014_jakwoldokarety/SAM_1667.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=140 height=200}galeria/2014/2014_jakwoldokarety/SAM_1667.jpg{/gallery} Tę szkolną inscenizację warto było jeszcze raz obejrzeć! Uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Garbatówce po raz kolejny mieli okazję zaprezentować inscenizację utworu Marii Kownackiej pt. „Jak wół do karety”. W niedzielne popołudnie, 22 czerwca, w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Garbatówce zebrali się mali aktorzy, ale także licznie przybyła publiczność - rodzice, dziadkowie, opiekunowie i zaproszeni gości oraz niemal cała lokalna społeczność Garbatówki.

Po raz pierwszy w miejscowości, z tak wielkim rozmachem została zainscenizowana sztuka słynnej poetki i bajkopisarki. Dobrze przygotowane dekoracje, kolorowe kostiumy, brawurowo odegrane role, z wielkim zaangażowaniem odśpiewane piosenki i sugestywna muzyka dopełniły całości. Widowisko było niezwykle barwne, gdyż w jego przygotowaniu uczestniczył nie tylko cały zespół szkolnego koła teatralnego, na co dzień prowadzonego przez panią Grażynę Marcyniuk, ale także znakomita część grona pedagogicznego miejscowej szkoły oraz rodzice i opiekunowie uczniów.

Poza towarzyszącymi realizatorom wyjątkowego przedstawienia emocjom, które udzielały się zebranej na widowni publiczności, do sukcesu niedzielnego widowiska przyczyniło się również niebanalne i zaskakujące przesłanie płynące z utworu, że prawdziwa prostota i autentyczna szlachetność ostatecznie zawsze zostają wynagrodzone, a wół… jednak nie pasuje do karety J.

Do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia zapraszamy do naszej galerii.

{gallery}galeria/2014/2014_jakwoldokarety{/gallery}