Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2014/2014_wystawa_GT/39.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Malarstwo Grupy Twórczej

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2014/2014_wystawa_GT/39.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=140 height=200}galeria/2014/2014_wystawa_GT/39.jpg{/gallery}Serdecznie zachęcamy do odwiedzania Galerii Gminnego Domu Kultury, w celu obejrzenia wystawy malarstwa Grupy Twórczej działającej przy GDK.

Grupa zawiązała się jesienią 2011 roku, a tworzą ją: Bożena Ochnik, Joanna Romanowska, Małgorzata Popow, Agnieszka Choma, Barbara Sarnicka oraz Maryla Giszczak.

Wszystko zaczęło się spontanicznie, od kilku pań, które były przekonane, że malarstwo to zupełnie nie ich dziedzina. Początkowo poznawały technikę pasteli. Już pierwsze, niemniej udane próby, pozwoliły w zaledwie kilka miesięcy przygotować wystawę prac. Oczywiście temu wydarzeiu towarzyszyło wiele wątpliwości i niepewność, z jakim prezentacja spotka się odbiorem. Były to niepotrzebne obawy, bo wystawę przyjęto bardzo życzliwie, co zmotywowało panie do kontynuowania twórczych poszukiwań.

Obecna wystawa to efekt kilkunastomiesięcznej pracy. Obrazy, które Państwo mają okazję oglądać w cycowskiej Galerii, zostały namalowane w technice akrylu. Motywem przewodnim wszystkich kompozycji są kwiaty - pojedyncze i w bukietach, ukazane w pełni rozkwitu lub przywołujące jesienną nostalgię. Chociaż łączy je ten sam motyw, poszczególne prace w zauważalny sposób różnią się. Każda z nich jest emanacją indywidualnych, niepowtarzalnych cech i wrażliwości estetycznej Autorek, które na temat swojej pasji wypowiadają się następująco:

Bożena Ochnik "Dlaczego malarstwo? By uczynić w życiu miejsce dla piękna, by umieć je dostrzec, promieniować nim i dzielić się z innymi. Najchetniej maluję martwą naturę, pejzaże, ale tematem szczególnie mi bliskim są kwiaty".

Joanna Romanowska "Pod okiem bardziej doświadczonych osób wciąż na nowo uczę się kreślić linie, poznawać i mieszać barwy, odkrywać światło i cień. Mam nadzieję, że opanuję umiejętności plastyczne w takim stopniu, by być z siebie zadowoloną..."

Małgorzata Popow "Zajęcia plastyczne są dla mnie czasem zapomnienia o codzienności. Wśród wrażliwych i życzliwych ludzi uczę się dostrzegać piękno koloru i kształtu, detalu i całości kompozycji. Przede mną początek przygody z wyrażaniem tego piękna. Chciałabym mieć na to więcej czasu, bo nie jest to czas stracony".

Agnieszka Choma "Moja przygoda z malowaniem w GDK zaczęła się dwa lata temu, ale malować i rysować lubiłam od zawsze. Sprawia mi to dużo przyjemności i satysfakcji. Moje obrazy może nie są tak doskonałe, ale włożyłam w nie dużo serca i starań".

Maryla Giszczak "Malarstwo jest pasją, która przenika duszę, czynąc nas bardziej wrażliwymi na wszystko, co nas otacza. Jest jak muzyka - ma swoje tony, barwy, akcenty i nastrój. Za każdym razem, kiedy stoję przed sztalugą, uczę się malowania na nowo..."

Poniżej fotorelacja z otwarcia wystawy, autorstwa Henryka Górala.

{gallery}galeria/2014/2014_wystawa_GT{/gallery}