Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

27.Finał WOŚP

Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Cycowie graliśmy już po raz dziesiąty. Łącznie ze zbiórki oraz licytacji udało się zebrać prawie 7 tysięcy złotych. Kwestowaniu, jak co roku, towarzyszyła impreza organizowana w GDK, w trakcie której prezentowano dorobek artystyczny naszej gminy.

Finałowy koncert rozpoczął zespół „Świerszczowianek”, które towarzyszą nam od samego początku grania. Kolejnym punktem programu, było przedstawienie oparte na tradycji na naszego regionu „Herody”. Następnie zobaczyć można było pokaz tańca nowoczesnego. Z gorącym przyjęciem spotkał się występ dzieci z Klubu Młodego Aktora w przedstawieniu „Rzepka”. Warto nadmienić, iż był to pierwszy występ maluchów. Występy zakończyło tradycyjne światełko do nieba. Całość występów była przeplatana licytacjami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniu: artystom – za niezapomniane wrażenia, instruktorom - za przygotowanie grup i solistów, pani Bożenie Ochnik wraz z Akademią Młodego Kucharza za przygotowanie kulinariów, panu Zdzisławowi Świecy i Kamilowi Rakowi – za poprowadzenie imprezy i towarzyszącej jej licytacji ,a także przybyłym gościom. Zaś nade wszystko pragniemy podziękować wolontariuszom, którzy nie zważając na niekorzystne warunki pogodowe, od rana dzielnie kwestowali w różnych zakątkach gminy. W tym roku rekordzistą w zbieraniu datków okazała się Dominika Sawicka.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy przekazali przedmioty na aukcję. Wśród nich należy wymienić: Wiesława Pikułę - Wójta Gminy Cyców, Bank Spółdzielczy w Cycowie, Jana Baczyńskiego vel Mróz, Karola Zawrotniaka - członka zespołu DEFIS, a także Zdzisława Świecę, Leokadię Kościarz, Danutę Parasion, Grupę Twórczą GDK – Maryla Giszczak, Bożena Ochnik, Agnieszka Choma, Wanda Szawuła, Krystyna Gargol oraz Halina Fidos.