Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

Gdzie jest Pinokio ?

W dniach 25 - 26 lipca Gminny Dom Kultury w Cycowie, we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, realizował projekt w ramach tegorocznej edycji programu "Lato w Teatrze". Przedsięwzięcie "Gdzie jest Pinokio?" składało się ze spektaklu plenerowego, koncertu muzycznego, gry miejskiej i warsztatów artystycznych przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Projekt został zrealizowany przy udziale Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+.

Imprezę rozpoczęła parada, która o godzinie 11.00 wyruszyła z pod GDK, by poinformować mieszkańców o nadchodzących wydarzeniach. Barwny korowód złożony z cyrkowców, aktorów, muzyków i mieszkańców przeszedł główną ulicą Cycowa, aż do namiotu specjalnie rozłożonego na tę okazję w centrum miejscowości. Tam, też o godzinie 1800 odbyło się przedstawianie pt. "Gdzie jest Pinokio?". Spektakl cieszył się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców gminy. Publiczność po brzegi wypełniła widownię. Występ okazał się wyjątkowym wydarzeniem, zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawili. Grę aktorów wzbogacały występy akrobatów oraz interesująca oprawa muzyczna wykonywana na żywo. Po spektaklu odbyło się wspólne muzykowanie z zespołem Trio Quatro Fromaggi.

Drugiego dnia przedsięwzięcie przeniosło się do Gminnego Domu Kultury, gdzie odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży. Można było m.in. wejść do brzucha wieloryba, chodzić na szczudłach, uczyć się żonglerki i innych akrobacji pod okiem zawodowych cyrkowców, odwiedzić warsztat Dżeppetta i wspólnie zgłębiać tajniki majsterkowania, jak również wspólnie muzykować z zespołem odpowiedzialnym za oprawę artystyczną wydarzenia.

Projekt spotkał się z żywym zainteresowaniem oraz aktywnym uczestnictwem i zaangażowaniem społeczności Gminy Cyców.