Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

Laureatka I miejsca w konkursie plastycznym

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Karolina Tyczyńska - uczestniczka zajęć plastycznych prowadzonych w Gminnym Domu Kultury zajęła I miejsce w powiatowym XV Konkursie Plastycznym "Symbole Świąt Wielkanocnych" przeprowadzonym przez Centrum Kultury w Łęcznej.

Karolina ma 13 lat i jest uczennicą VI klasy w miejscowej Szkole Podstawowej. Na zajęcia w GDK uczęszcza od trzech miesięcy, przyprowadzając nań także swoją młodszą siostrę - Natalię. Nasza laureatka lubi malować, ale nie tylko. Równie bliska jest jej muzyka. Zwierzyła się nam, że jej ulubioną malarską techniką są pastele, natomiast inspirację najchętniej czerpie ze świata natury. Zamiłowanie do malowania i przyrody być może kiedyś połączy wybierając sobie zawód architekta krajobrazu, ale na podjęcie takiej decyzji ma jeszcze sporo czasu.

Bardzo miło wspomina udział w konkursie, a także udział w otwarciu pokonkursowej wystawy 16 kwietnia, w trakcie której prezentowane były prace wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych oraz w czasie której oczywiście odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Przyglądając się zdjęciom z tejże wystawy, nietrudno wysnuć wniosek, że prac na konkurs wpłynęło bardzo wiele i "konkurencja" była bardzo silna. A jednak udało się! Tym bardziej cieszy sukces Karoliny. Gratulujemy jej serdecznie i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursowych.