Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

19 Jesienny Konkurs Recytatorski - Eliminacje gminne

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół śred­nich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji z województwa lubel­skiego do udziału w gminnych eliminacjach do 19 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Świat jest teatrem".

Etap gminny konkursu odbędzie się 22.10.2015 r. (czwartek) od godz. 10.00
w Gminnym Domu Kultury w Cycowie, ul. Chełmska 4, 21-070 Cyców.

Uczestnicy powinni zaprezentować repertuar z zakresu literatury polskiej i obcej, pochodzący z dowolnego okresu literackiego. Młodsi recytatorzy mogą np. sięgnąć po fragmenty baśni i legend, ulubionych książek, ale również do wierszy obrazujących pewną historię. Starszych zachęcamy, by sięgali po fragmenty dramatów i komedii, teksty satyryczne i liryczne, a nawet anegdotyczne, kojarzące się z teatrem. Zachęcamy do sięgania pod utwory związane z teatrem jako miejscem, gdzie wszystko się może zdarzyć.

Recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany utwór prozatorski lub poetycki. Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: uczniowie szkół podstawowych – do 3 minut, starsi – do 5 minut.

ZGŁOSZENIA! Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia (formularze dostępne w GBP w Cycowie oraz do pobrania niżej) do 19.10.2015r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Cycowie.

Regulamin

Karta zgłoszenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Życzymy powodzenia!