Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2014/2014_lispersona/lispersona.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wystawa Sylwii Lis-Persony

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2014/2014_lispersona/lispersona.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=140 height=200}galeria/2014/2014_lispersona/lispersona.jpg{/gallery} Zapraszamy na wystawę malarstwa Sylwii Lis-Persony, która odbędzie się 5 września w galerii Gminnego Domu Kultury w Cycowie. Sama artystka pisze o sobie: Jestem - zarówno z wykształcenia, jak i zamiłowania - plastykiem. Moją pasją jest malarstwo. Swoje obrazy tworzę za pomocą różnych technik: olej, akryl, akwarela. Jednak w ostatnich czasach upodobałam sobie tę ostatnią - akwarelę. Decydując się na wystawienie swoich prac, chcę popatrzeć z dystansu na to co robię i lepiej zrozumieć siebie. Tak, jak każdy, żyję w realnym świecie i wszystko, co dzieje się dookoła ma swoje odzwierciedlenie w moich pracach. To w naturze (niekiedy martwej) szukam inspiracji. Czasami jest to czytelne, czasem zaś pozostaje tajemnicą, nawet dla mnie.
Wystawie towarzyszyć będzie Koncert Poezji Śpiewanej w wykonaniu Mileny Lis oraz Tomasza Rudzkiego
Milena Lis i Tomasz Rudzki grają razem w duecie dla przyjemności, a ich publiczne występy można usłyszeć rzadko - podczas specjalnych okazji. W wykonywanym repertuarze dominuje piosenka turystyczna i poezja śpiewana, czasem też piosenka autorska. Ze względu na obopólne umiłowanie pieszych wędrówek, swoje występy - mimo że stresujące - traktują jako kolejną wędrówkę, lecz po świecie muzyki.