Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Mikołajki

Dnia 4 grudnia 2016 roku w Gminnym Domu Kultury w Cycowie odbyła się impreza mikołajkowa. Organizatorami spotkania byli: Ośrodek Pomocy Społecznej w Cycowie i Gminny Dom Kultury w Cycowie.

 

 Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Cyców Pan Wiesław Pikuła i Zastępca Wójta Pani Marta Kociuba. Na wstępie głos zabrała Pani Marzenna Karpowicz-Dyrektor Gminnego Domu Kultury, która przywitała dzieci i ich rodziców oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez grupy działające przy GDK. W dalszej części spotkania Wójt Gminy Cyców Pan Wiesław Pikuła podziękował wszystkim za przybycie, życzył dzieciom wymarzonych paczek od Świętego Mikołaja, a wszystkim zebranym zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Przed częścią artystyczną głos zabrała także Pani Elżbieta Sadowska -  Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Cycowie, dołączając do wcześniej wypowiedzianych  życzeń.

Część artystyczną rozpoczęli młodzi aktorzy, uczestniczy zajęć teatralnych prowadzonych przez Panią Bożenę Ochnik, przedstawieniem „Dziewczynka z zapałkami”. Następnie zaprezentowały się grupy taneczne prowadzone przez Panią Beatę Galewską. Zakończenie części artystycznej stanowił widowiskowy pokaz karate, przygotowany przez Pana Arkadiusza Szymańczaka oraz jego podopiecznych. W przerwach między występami Pani Elżbieta Kuszyk-Fabianowicz prowadziła quizy i zagadki o Świętym Mikołaju. Jednak najważniejszym punktem spotkania było przybycie Świętego Mikołaja. Dzieci od samego początku nasłuchiwały czy nie słychać dźwięku dzwonka. Kiedy w końcu Mikołaj przybył z wielkim workiem prezentów, dzieci przywitały go pięknym wierszykiem, a Mikołaj obdarował ich prezentami.

 Imprezie towarzyszyły- dobry nastrój i uśmiechnięte twarze dzieci.