Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Warsztaty artystyczne z przedszkolakami

W czwartek 23 maja, w Gminnym Domu Kultury w Cycowie odbyły się warsztaty artystyczne z przedszkolakami.

Nagroda Grand Prix dla naszych tancerzy

W dniu 17 maja 2019 r. nasi tancerze wzięli udział w XV Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej.

III Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnej

  

W dniu 18 maja 2019 r. Cyców rozbrzmiewał dźwiękami maryjnych pieśni. To już III Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnej „W cieniu Maryi” w Gminnym Domu Kultury w Cycowie.

Wizyta dzieciaków ze Szkoły w Głębokiem

W piątek 10 maja br. Gminny Dom Kultury w Cycowie odwiedziła grupa przedszkolaków z Głębokiego. Te niesamowite dzieciaki zwiedziły pracownie artystyczne oraz twórczo pracowały wraz ze swoimi opiekunkami i instruktorami GDK.

Klub Kobiet Aktywnych & Klub Artysty Seniora ze statuetką!

Dnia 7 kwietnia 2019 r., podczas Kiermaszu Wiosennego, którego współorganizatorami byli: UG, GBP, GDK i OSP w Cycowie, oprócz wystawców z różnymi produktami, odbyły się także konkursy o tematyce wielkanocnej. W jednym z nich, nasza grupa wzięła udział. Był to konkurs kierowany do grup formalnych i nieformalnych z obszaru LGD „Polesie” na „Pisankę Wielkanocną”. Nasza pisanka zdobyła statuetkę, zajmując drugie miejsce w kategorii: „pisanka tradycyjna”.

Wiosenny Koncert

Wystawa malarstwa Grupy Twórczej

WYSTAWA MALARSTWA GRUPY TWÓRCZEJ działającej przy GDK w Cycowie

 

Kolejne sukcesy dziewcząt z MOVERS UNION

Kolejne SUKCESY dziewcząt z formacji ,,Movers Union" pod kierunkiem Konrada Wolskiego. Nasze dziewczęta w ostatnim czasie wzięły udział w dwóch turniejach tańca nowoczesnego.

Gminny Dzień Kobiet

DZIEŃ KOBIET w naszej gminie z udziałem Marka Wieczorka i kabaretu PKS.

II Konwent Sołtysów

Z okazji Święta Sołtysa przypadającego w dniu 11 marca w naszym domu kultury odbył się II GMINNY KONWENT SOŁTYSÓW.

Spotkanie z radcą prawnym

W czasie zimowych zajęć odwiedziło nas wielu ciekawych gości. Jednym z nich była Pani Radca Prawny Justyna Rokita-Kasprzyk. W trakcie spotkania przybliżyła nam trudną ale jakże ciekawą pracę prawników.

Masa solna i pompony

Twórcze zajęcia pod okiem pań instruktorek Maryli Giszczak i Bożeny Ochnik. W ruch teraz poszły: wełna i masa solna.

Gry i zabawy z "Fitanimką"

  

Bal karnawałowy

Dzień WALENTYNEK upłynął nam w rytmie tańca i zabaw tanecznych.

Warsztaty kulinarne

Jeden dzień ferii spedziliśmy we wspaniałym towarzystwie prawdziwych mistrzyń zdrowej kuchni - PAŃ z KGW-Cyców. Panie wprowadziły nas w tajniki pieczenia i zdobienia pysznych kruchych ciasteczek. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE Paniom za wspaniałe warsztaty.

Spotkanie z przyrodnikiem z Poleskiego Parku Narodowego

W dn. 12.02.2019 r. odwiedził nas wspaniały przyrodnik,który wprowadził wszystkich w tajniki śladów pozostawianych przez leśną zwierzynę. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Gminną Biblioteką w Cycowie.

Wizyta dzieci ze świetlic wiejskich w naszym GDK

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci ze świetlic wiejskich z terenu gminy Cyców integrowały się w naszym GDK.

V Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Za nami już V Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda” w Cycowie. Reprezentanci swoich gmin zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonania zarówno tradycyjnych kolęd, jak i współczesnych oraz pradawnych pastorałek.

Exploding box- warsztaty scrapbookingu

Pudełko exploding box jest ostatnimi czasy najbardziej popularną, przestrzenną kartką prezentową. Podarowuje się je najczęściej na specjalne okazje, takie jak chrzest, urodziny, ślub czy inne.

27.Finał WOŚP

Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Cycowie graliśmy już po raz dziesiąty. Łącznie ze zbiórki oraz licytacji udało się zebrać prawie 7 tysięcy złotych. Kwestowaniu, jak co roku, towarzyszyła impreza organizowana w GDK, w trakcie której prezentowano dorobek artystyczny naszej gminy.

WIELKI SUKCES NASZYCH NAJMŁODSZYCH ARTYSTÓW

Miło nam poinformować, że w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Łęczyńskie tradycje bożonarodzeniowe” organizowanym przez Centrum Kultury w Łęcznej nasze małe artystki - uczestniczki zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Marylę Giszczak, zdobyły czołowe miejsca.

III Przegląd Pieśni Patriotycznych

W dniu 16 listopada 2018 r. w Gminnym Dom Kultury w Cycowie odbył się III Przegląd Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Ojczyźnie swej”. Impreza ma na celu ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych i uczczenie w ten sposób Święta Niepodległości.

Festiwal Sportu i Kultury

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Festiwalu Sportu i Kultury, który odbył się 14 października 2018 r. w naszym Domu Kultury.

Lubelska Konferencja Zdrowia i Sportu

Sobota 29.09.2018 r. to aktywnie spędzony czas AKTYWNYCH KOBIET CYCOWA podczas LUBELSKIEJ KONFERENCJI ZDROWIA I SPORTU, gdzie fitness trening przeprowadził sam Qczaj.

ŚWIERSZCZOWIANKI odznaczone medalem!

Zespół śpiewaczy ,,Świerszczowianki" odznaczony MEDALEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA za zasługi dla naszej pięknej lubelszczyzny. Serdecznie Paniom gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

Dożynki Gminno-Parafialne - wybory miss

  

Dożynki Gminno-Parafialne - część rozrywkowa

Dożynki Gminno-Parafialne- część oficjalna

Pierwsza część fotorelacji z DOŻYNEK GMINNO-PARAFIALNYCH: korowód, wystąpienia gości, obrzęd dzielenia chlebem i prezentacje wieńców.

Spotkanie "SMAKUJ LUBELSKIE"

W dn. 31 sierpnia br. nasze ,,AKTYWNE CYCOWIANKI" brały udział w spotkaniu informacyjno-promocyjnym „Smakuj lubelskie” w Łęcznej. Moderatorem spotkania była znana prezenterka telewizyjna Dorota Gardias. 

Dożynki w Świerszczowie

W dn. 26 sierpnia br. w parafii w Świerszczowie odbyły sie dożynki oraz prezentacja pieśni religijno-patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

Warsztaty w Barkach

Trzecie spotkanie z cyklu "Pozytywna Kobieta - moja wewnętrzna i zewnętrzna przemiana", tym razem w Świetlicy Wiejskiej w Barkach.

 

Przemiany w Bekieszy

W dniu 6 września br. w świetlicy wiejskiej w Bekieszy odbyły się warsztaty dla kobiet: Pozytywna Kobieta - moja wewnętrzna i zewnętrzna przemiana.

Warsztaty w Garbatówce

Warsztaty motywacyjne z pozytywnymi kobietami w Świetlicy Wiejskiej w Garbatówce.

Letnie warsztaty wokalne

Prezentujemy pierwsze fotki z minionych warsztatów wokalnych. Są zdjęcia z prób w Studiu Cyców, są też fotografie z samego koncertu.

Delegacja z Ukrainy gościnnie w naszym GDK

Relacja fotograficzna

X Forum Kobiet Aktywnych

W dn. 1 lipca br. aktywne kobiety z Cycowa wzięły udział w X FORUM KOBIET AKTYWNYCH w Nałęczowie.

Nałęczowski Festiwal Tańca

W dniach 15-16 czerwca nasi tancerze wzięli udział w XII. edycji Nałęczowskiego Festiwalu Tańca.

44. Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego

W dniu 9 czerwca 2018r. grupa taneczna trenująca na co dzień w GDK pod okiem instruktora Konrada Wolskiego wzięła udział w 44. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie/k.Białegostoku. Dziewczęta wywalczyły wiele miejsc.

Dzień Dziecka

1 czerwca w całej Polsce obchodzony był Dzień Dziecka. W Cycowie również nie mogło zabraknąć atrakcji dla naszych milusińskich. Gminny Dom Kultury w Cycowie wraz Wójtem Cycowa zadbali o to, aby w ten dzień wszystkie dzieci były radosne i uśmiechnięte. Na tłumy dzieciaków czekał m.in. dmuchany zamek, bramka celności czy zabawy w dmuchanych piłkach. Dopisało wszystko - pogoda, frekwencja i przede wszystkim dobre humory.

„Wakacje tuż, tuż- w bajkowej krainie " - wręczenie nagród

W dniu 1 czerwca 2018r. w GDK odbyło się otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wakacje tuż, tuż- w bajkowej krainie ".