Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Dożynki Gminno-Parafialne - część rozrywkowa

Dożynki Gminno-Parafialne- część oficjalna

Pierwsza część fotorelacji z DOŻYNEK GMINNO-PARAFIALNYCH: korowód, wystąpienia gości, obrzęd dzielenia chlebem i prezentacje wieńców.

Spotkanie "SMAKUJ LUBELSKIE"

W dn. 31 sierpnia br. nasze ,,AKTYWNE CYCOWIANKI" brały udział w spotkaniu informacyjno-promocyjnym „Smakuj lubelskie” w Łęcznej. Moderatorem spotkania była znana prezenterka telewizyjna Dorota Gardias. 

Dożynki w Świerszczowie

W dn. 26 sierpnia br. w parafii w Świerszczowie odbyły sie dożynki oraz prezentacja pieśni religijno-patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

Warsztaty w Barkach

Trzecie spotkanie z cyklu "Pozytywna Kobieta - moja wewnętrzna i zewnętrzna przemiana", tym razem w Świetlicy Wiejskiej w Barkach.

 

Przemiany w Bekieszy

W dniu 6 września br. w świetlicy wiejskiej w Bekieszy odbyły się warsztaty dla kobiet: Pozytywna Kobieta - moja wewnętrzna i zewnętrzna przemiana.

Warsztaty w Garbatówce

Warsztaty motywacyjne z pozytywnymi kobietami w Świetlicy Wiejskiej w Garbatówce.

Letnie warsztaty wokalne

Prezentujemy pierwsze fotki z minionych warsztatów wokalnych. Są zdjęcia z prób w Studiu Cyców, są też fotografie z samego koncertu.

Delegacja z Ukrainy gościnnie w naszym GDK

Relacja fotograficzna

X Forum Kobiet Aktywnych

W dn. 1 lipca br. aktywne kobiety z Cycowa wzięły udział w X FORUM KOBIET AKTYWNYCH w Nałęczowie.

Nałęczowski Festiwal Tańca

W dniach 15-16 czerwca nasi tancerze wzięli udział w XII. edycji Nałęczowskiego Festiwalu Tańca.

44. Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego

W dniu 9 czerwca 2018r. grupa taneczna trenująca na co dzień w GDK pod okiem instruktora Konrada Wolskiego wzięła udział w 44. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie/k.Białegostoku. Dziewczęta wywalczyły wiele miejsc.

Dzień Dziecka

1 czerwca w całej Polsce obchodzony był Dzień Dziecka. W Cycowie również nie mogło zabraknąć atrakcji dla naszych milusińskich. Gminny Dom Kultury w Cycowie wraz Wójtem Cycowa zadbali o to, aby w ten dzień wszystkie dzieci były radosne i uśmiechnięte. Na tłumy dzieciaków czekał m.in. dmuchany zamek, bramka celności czy zabawy w dmuchanych piłkach. Dopisało wszystko - pogoda, frekwencja i przede wszystkim dobre humory.

„Wakacje tuż, tuż- w bajkowej krainie " - wręczenie nagród

W dniu 1 czerwca 2018r. w GDK odbyło się otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wakacje tuż, tuż- w bajkowej krainie ".

II Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnej

26 maja br. w naszym GDK odbył się II Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnych. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Vip Dance Festiwal

W niedzielę 22 kwietnia odbył się VIP DANCE FESLIWAL. Pomysł wydarzenia zrodził się z pragnienia wyjazdu formacji tanecznej MOVERS UNION na Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Kościan 2018, którego budżet niestety przekraczał możliwości grupy. W czasie Festiwalu grupa zaprezentowała swoje umiejętności w kilkunastu odsłonach tanecznych.

Movers Union - Kościan 2018

Kolejny sukces grupy tanecznej Movers Union wraz z instruktorem Konradem Wolskim. Wyjazd na Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Kościan 2018, mógł się odbyć dzięki wsparciu finasowemu jaki formacja otrzymała od indywidualnych sponsorów oraz kwocie jakią zebrała w trakcie Vip Dance Fesltiwal.

Wystawa Grupy Twórczej - Solec

Grupa Twórcza działająca przy GDK w Cycowie skupia malujące panie. Należą do nich: Bożena Ochnik, Agnieszka Choma, Wanda Szawuła, Ewa Kloc, Teresa Dąbek, Małgorzata Popow, Anna Gumińska, Helena Grzezgorzak oraz Maryla Giszczak – opiekunka grupy.

Kolorowa Wielkanoc

Miło nam poinformować, że w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kolorowa Wielkanoc” corocznie organizowanym przez Centrum Kultury w Łęcznej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łęcznej, III miejsce zdobyła Karolina Paluch – uczestniczka zajęć plastycznych w GDK w Cycowie prowadzonych przez p. Marylę Giszczak.

Kolejny sukces!

Kolejny SUKCES formacji tanecznej ,,MOVERS UNION". Tym razem I miejsce podczas IX Wojewódzkiego Spotkania Tanecznego w Krasnymstawie. Ogromne GRATULACJE dla dziewcząt i instruktora Konrada Wolskiego.

 

 

Warsztaty z foamiranu

19 marca 2018 r. na zaproszenie KAS działającego przy GDK w Cycowie, gościliśmy dużą grupę pozytywnie zakręconych Kobiet i dwóch wspaniałych Młodzieńców nie tylko z terenu naszej gminy, ale także sąsiednich - Urszulina i Wierzbicy.

I Konwent Sołtysów

W niedzielę 11 marca 2018 r. w Gminie Cyców obchodzono Dzień Sołtysa. Z tej okazji odbyła się uroczysta sesja sołtysów zorganizowana w Gminnym Domu Kultury. Podczas spotkania zostały wręczone dyplomy z podziękowaniami za pracę społeczną na rzecz wsi. Uroczystości uświetniły występy artystów działających przy GDK.

Sukces MOVERS UNION

W dniu 3 marca 2018r. Grupa Taneczna MOVERS UNION trenująca na co dzień w GDK pod okiem instruktora Konrada Wolskiego wzięła udział W VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Choceniu.

Nowości Studia Cyców

Studio Cyców przygotowało kolejne nowe nagrania. Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania:

Zima w Klubie Artysty Seniora

Klub Artysty Seniora w zimowych miesiącach – grudnia 2017 r. i stycznia 2018 r. pracował bardzo intensywnie. Grudzień, to przygotowywanie prezentów dla najbliższych, dekoracja świątecznych stołów i …..akcje pomocowe dla potrzebujących.

Zimowy plener

Mimo niskiej temperatury na dworze, marznących rąk i grubych kurtek które trzeba założyć na siebie, uczestnicy warsztatów fotograficznych ruszyli w plener, aby w praktyce wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę na krótkim wykładzie. Efektem jest wiele ciekawych zdjęć, które świetnie wpisują się w zasady kompozycji w fotografii.

Już po feriach...

Ferie zimowe dobiegły końca. Dzięki bogatej ofercie przygotowanej specjalnie dla dzieci i młodzieży na ten okres, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy sztuk plastycznych uczestniczyli w warsztatach z decoupage, linorytu, rysunku, malarstwa akrylowego, czy  albumów i kartek walentynkowych metodą scrapbookingu.
Z kolei adepci sztuki filmowej, mogli obserwować cały proces powstawania animacji, począwszy od wyszukania historii, poprzez tworzenie planów, postaci, skończywszy na montażu i udźwiękowieniu.

IV Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

„Hej Kolęda” to już IV Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Cycowie. Zawitało do nas 14 zespołów i 16 solistów z 5 powiatów województwa lubelskiego. Reprezentanci swoich gmin zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonania zarówno tradycyjnych kolęd, jak i współczesnych oraz pradawnych pastorałek. Sala w GDK pękała w szwach.

26. Finał WOŚP - podsumowanie

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Cycowie graliśmy już po raz dziewiąty. Łącznie ze zbiórki oraz licytacji udało się zebrać 9091,33 zł. Kwestowaniu, jak co roku, towarzyszyła impreza organizowana w GDK, w trakcie której prezentowano dorobek artystyczny naszej gminy.

Koncert kolęd

W czwartek 14 grudnia w Domu Kultury zrobiło się niezwykle świątecznie a wręcz magicznie. Wszystko za sprawa zespołów i solistów na co dzień grających przy GDK. To w Ich wykonaniu mogliśmy słuchać kolęd i pastorałek. Efektem współpracy jest płyta z bożonarodzeniowym repertuarem.

Listopad w Klubie Artysty Seniora

Listopad. Za oknami: szary, bury i ponury…, dlatego też założeniem zajęć Klubu Artysty Seniora w tym miesiącu było by nie dać się jesiennemu przygnębieniu.
Nasze Klubowiczki doskonaląc swoje umiejętności w technice kanzaschi, wykonały śliczne kolorowe lampiony, a także poznały pierwsze tajniki pracy w technice mix-mediowej.

Przegląd Pieśni Patriotycznych

W przed dzień Święta Niepodległości w Gminnym Dom Kultury w Cycowie odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznej „Śpiewam Ojczyźnie swej”. Impreza ma na celu ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych i uczczenie w ten sposób Święta Niepodległości.

„W barwach jesieni – dożynkowe korowody" - wręczenie nagród

W dniu 6 listopada 2017r. w GDK odbyło się otwarcie wystawy oraz wręcznie nagród laureatom kolejnej już edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „W barwach jesieni – dożynkowe korowody".

Klub Artysty Seniora „Zatrzymaj wspomnienia”.

Miesiąc październik naszemu Klubowi Artysty Seniora upłynął pod hasłem: „Zatrzymaj wspomnienia”. Efektem naszej pracy są albumy zdjęć, które w skrótowej formie pokazują nasze artystyczne „poczynania”.

Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem 2017

NASI LAUREACI Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem ,,DZIK'' Miło nam ogłosić że Międzynarodowe Jury konkursu przyznało główne nagrody naszym młodym artystom pracującym pod kierunkiem p.Maryli Giszczak...Oliwia Fidut I m-ce , Emilia Sawicka II m-ce , Aleksander Kowalczyk II m-ce w kat.5-8 lat...

Sukces Klubu Artysty Seniora

Klub Artysty Seniora działający od przeszło roku przy GDK w Cycowie skupia osoby, których pasją jest rękodzieło artystyczne. Panie z powodzeniem opanowują nowe techniki i zaskakują pomysłowością w wykonywaniu swoich małych dzieł. Okazją by zaprezentować się szerszej publiczności, był orgaznizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie - XIII Wojewódzki Przegląd Rękodzieła i Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

10 lat minęło...Jubileusz zespołu "Świerszczowianki"

Dnia 29.07.17 r. odbył się KONCERT z okazji 10-letniej pracy artystycznej zespołu śpiewaczego. Koncert rozpoczęły nasze JUBILATKI, prezentując utwory, które znalazły się na płycie zespołu wydanej z tej właśnie okazji. W tym dniu zaprezentowały się również zaprzyjaźnione zespoły i kapele ludowe. Finałem części artystycznej był występ zespołu ,,BIERAGINIA'' z Białorusi, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Finałowy koncert warsztatów woklanych

W dniu 14 lipca 2017 odbył się przed GDK finałowy koncert letnich warsztatów wokalnych z grupą muzyczną Rafała Brzozowskiego. Uczesticy występów byli przygotowywani przez kilka dni przez profesjonalnych muzyków.

Warsztaty z grupą muzyczną Rafała Brzozowskiego

Po wielogodzinnych przesłuchaniach uczestników, nasi GOŚCIE w postaci ZESPOŁU MUZYCZNEGO towarzyszącego wokaliście R.Brzozowskiemu wyłonili 15-stu FINALISTÓW, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas KONCERTU FINAŁOWEGO 14.07.2017 r.

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem

W dniu 5 lipca 2017 r. Jury złożone z artystów uczestniczących w XIII Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2017 dokonało wyboru najlepszych prac w X Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2017 pt. DZIK.