Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/Forum/dsc_0245.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

II spotkanie Forum Lublin

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/Forum/dsc_0245.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=140 height=200}galeria/2012/Forum/dsc_0245.jpg{/gallery}W Gminnym Domu Kultury w Cycowie, 24 września odbyło się II spotkanie Forum Lublin. W spotkaniu uczestniczyli animatorzy kultury związani z instytucjami kultury z terenu województwa, m.in. z Lublina, Puław, Hrubieszowa, Terespola, Opola Lubelskiego, Sosnowicy, Dąbrowicy, Modliborzyc i Cycowa.

Głównym tematem był „CAL-owski model domu kultury – kształt domu kultury na nowe czasy?”. Do prezentacji głównych założeń metody CAL, będącej interesującą koncepcją działania, zakładającą nowatorskie podejście do pracy kulturalnej i wyznaczającą inną, niż dotychczas, rolę domu kultury w środowisku, został zaproszony Jacek Gralczyk ze Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej.Pozostała część spotkania została poświęcona omówieniu celów i metod działania forum. Uczestnicy wskazali na takie potrzeby jak: stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze animacji społeczno-kulturowej, wypracowywanie stanowisk dotyczących spraw ważnych dla kultury regionu oraz zbudowanie narzędzi do współpracy z administracją samorządową.

Kolejne spotkanie Forum Lublin zostało zaplanowane na 10 grudnia 2012 r. w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice”, przy ul. Krańcowej 106 w Lublinie.

{gallery}galeria/2012/Forum{/gallery}