Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/2012_dozynki_gminne/dsc_0153.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dożynki Gminne - Świerszczów 2012

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/2012_dozynki_gminne/dsc_0153.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=140 height=200}galeria/2012/2012_dozynki_gminne/dsc_0153.jpg{/gallery}Nie było łatwo, ale udało się! Mimo gromadzących się chmur i nieustannej groźby ulewnego deszczu oraz innych niesprzyjających okoliczności, zespół HAPPY WHEELS, działający przy GDK w Cycowie zagrał swój kolejny koncert!

Okazją były obchody gminnego dożynkowego święta, które w tym roku zbiegły się z 57- leciem działalności OSP Świerszczów, dlatego też w dniu 16 września rolę gospodarza całej imprezy przejęli mieszkańcy miejscowości Świerszczów. W kościele pw. Św. Bazylego została odprawiona msza dziękczynna, która tradycyjnie rozpoczęła Dożynki Gminne. Po uroczystym poświęceniu wieńców dożynkowych i zebranych plonów, barwny korowód przeszedł w stronę miejscowego boiska, gdzie – po krótkiej części oficjalnej i powitaniu zaproszonych z regionu gości, a także po ceremonii wręczenia Sztandaru miejscowej jednostce OSP, na przygotowanej zawczasu scenie rozpoczęły się artystyczne występy. Najpierw wystąpiła orkiestra dęta z Jastkowa, potem zespół gospodarzy „Świerszczowianie” , a następnie grupy taneczne z Zespołu Szkół w Cycowie.

Występ naszego zespołu zamykał artystyczną część oficjalnego programu. Młodziutkie wokalistki Gosia Kawalec i Emilka Krępacka wspaniale zaśpiewały piosenki z repertuaru Ewy Farny, Sylwii Grzeszczak czy Julity Fabiszewskiej. Świetnie z wyzwaniem, jakim jest występ przed dużą publicznością, poradzili sobie również wchodzący w skład grupy zaledwie kilkunastoletni muzycy: Przemek Skałecki (gitara), Łukasz Nowak (bas) i Kuba Nowak (perkusja). Wspierali ich starsi koledzy - Paweł Stopa (gitara), Adam Kloc (klawisze) i Kamil Kaszyca (gitara) oraz instruktor – p. Kamil Rak.

Dożynki Gminne w Świerszczowie były okazją do prezentowania dorobku także innych grup artystycznych działających przy GDK w Cycowie. Na stoisku prezencyjnym gminy, obok Stowarzyszenia „Polesie” oraz pań z różnych kół KGW, zaprezentowaliśmy wytwory artystycznego rękodzieła : biżuterię z satyny i filcu - efekt prowadzonych w placówce warsztatów oraz przepiękne batiki, będące dziełem pań skupionych w Grupie Twórczej, na co dzień działającej przy cycowskim GDK.

 {gallery}galeria/2012/2012_dozynki_gminne{/gallery}