Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/2012_wystawa_malarstwa_09/dsc_0041.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wystawa malarstwa K. Gałat-Grzywy

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/2012_wystawa_malarstwa_09/dsc_0041.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=140 height=200}galeria/2012/2012_wystawa_malarstwa_09/dsc_0041.jpg{/gallery}

W piątek, 14 września mieliśmy przyjemność goszczenia Krystyny Gałat – Grzywa, malarki znanej i cenionej w środowisku artystów skupionych wokół Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „PLAMA” oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Okazją do spotkania było otwarcie kolejnej wystawy w galerii Gminnego Domu Kultury w Cycowie. Niezwykła, emanująca wewnętrznym ciepłem i życzliwością, osobowość bohaterki wieczoru sprzyjała stworzeniu wyjątkowo miłej atmosfery tego spotkania.

 Krystyna Gałat-Grzywa jest przede wszystkim malarką tworzącą głównie w technice oleju, ale z równą swobodą posługuje się pastelem i akwarelą; jest także autorką batików. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich, organizowanych w kraju i za granicą (Baranowicze, Hejce, Hortobagy, Hajduhadhaz). Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. we Włoszech, w Rumunii, na Węgrzech i Białorusi, niektóre znajdują się obecnie w prywatnych kolekcjach w Kanadzie, USA, Francji i Niemczech.

Obrazy prezentowane na nowo otwartej wystawie w cycowskiej Galerii powstawały w różnym okresie - jedne w trakcie plenerów, inne w prywatnym zaciszu. Dominują pejzaże, jako że natura jest ważnym dla autorki źródłem inspiracji, co wielokrotnie potwierdza w udzielonych wywiadach. Niemniej, obok krajobrazów można obejrzeć kameralne kompozycje kwiatowe i martwe natury. To, co łączy wszystkie prezentowane na wystawie prace, niezależnie od tematu, to ich ciepły koloryt będący jedną z cech wyróżniających malarstwo Krystyny Gałat-Grzywy. Umiejętność łączenia barw, uchwycenie bogactwa ich walorów przy zachowaniu atrakcyjnej dla widza harmonii i równowagi, przywodzi na myśl osiągnięcia najbardziej utalentowanych kolorystów i sprawia, że autorkę śmiało można zaliczyć do ich grona.

Wystawa będzie czynna do końca października, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do jej obejrzenia w godzinach pracy placówki.

{gallery}galeria/2012/2012_wystawa_malarstwa_09{/gallery}