Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

"Klatka po klatce"

"Klatka po klatce" - to hasło, które przyświecało warsztatom animacji poklatkowej, organizowanych 4-5 listopada w Cycowskim Domu Kultury.

Warsztaty poprowadzili animatorzy z Fundacji Osiem Życzeń rekomendowanej przez Narodowe Centrum Kultury. Wśród nich Tomasz Solich - znany aktor, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, współzałożyciel Grupy "Niewinni Chłopcy". Jego kreacje artystyczne mogliśmy oglądać m. in. w: Klanie, M jak miłość, Plebania czy Ludzie Chudego.

Zajęcia odbyły się w formie dwóch spotkań. Pierwszego dnia w szkoleniu udział wzięły osoby dorosłe, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Była to okazja do zapoznania się z teoretycznymi i praktycznymi podstawami animacji oraz obejrzenia filmów zrealizowanych tą metodą. Drugiego dnia, uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej oraz klas I - III gimnazjum, wspólnie przygotowywali scenariusz i scenopis filmu, a następnie na ich podstawie realizowali film "Mateusz vs Muzyka". Uczestnicy spotkań mieli okazję do zapoznania się z programem do montażu animacji poklatkowej oraz metodą udźwiękowiania filmu. Warsztaty zakończył pokaz wspólnie stworzonej animacji.

Działanie realizowane jest w ramach II priorytetu Programu Dom Kultury + i otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury.