Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

Wystawa fotografii Ireneusza Czmudy

Do końca kwietnia w galerii Gminnego Domu Kultury w Cycowie będzie trwała wystawa fotografii Ireneusza Czmudy. Autor to znany w miejscowym środowisku animator i&mbsp;popularyzator kultury (m.in. autor tomiku utworów poetyckich) i regionalista, na co dzień pracujący jako nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Woli Korybutowej oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podgłębokiem.

Ireneusz Czmuda to twórca wrażliwy na piękno i ulotność otaczającego świata. Prezentowane na wystawie fotografie zostały wykonane w ciągu ostatnich 2 lat. Część zbioru stanowiła ekspozycję trwającej wcześniej wystawy, niemniej wiele z nich to prace prezentowane publiczności po raz pierwszy. Dominuje w nich tematyka przyrodnicza - uchwycona w obiektywie różnorodność i bogactwo rodzimej fauny, czasem szczególnie frapujący fragment krajobrazu. Umiłowanie szczegółu, choćby tak ulotnego jak wzór na skrzydłach motyla lub pochylenie traw delikatnie poruszanych wiatrem, to cechy szczególne, które zdają się wyróżniać prace Ireneusza Czmudy, podobnie jak ich bezpretensjonalność i pogodny optymizm.

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z otwarcia wystawy, która odbyła się w piątek 18 marca br.

Ireneusz Czmuda urodził się 1970 r. w Siedliszczu. W latach 1990-1995 studiował na Wydziale Filozofii i Socjologii na UMCS w Lublinie, uzyskując tytuł magistra w Zakładzie Antropologii Kulturowej u prof. Krzysztofa J. Broziego. W 2001 r. ukończył studia na Wydziale Humanistycznym w Zakładzie Historii Najnowszej u prof. Emila Horocha. W latach 2005-2006 kontynuował Studia Podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Regionalista i społecznik, w 2002 r. współtworzył Towarzystwo Miłośników Siedliszcza. Członek Wojewódzkiej Rady Towarzystw Regionalnych w Lublinie. Autor wystaw fotografii przyrodniczej oraz spotkań poetyckich. Zajmuje się również malarstwem i rysunkiem.

Wystawy indywidualne
2005 - "Powitanie wiosny" - wystawa fotografii przyrodniczej, Galeria Kuferek, Chełm,
2006 - "Obiekty przyrody" - wystawa fotografii przyrodniczej, Gimnazjum w Trawnikach,
2006 - "Przyroda gminy Siedliszcze", DPS, Nowe Chojno,

Wystawy zbiorowe
2010 - ,,Siedliszcze twórczo", malarstwo, Galeria Pasja, Chełm.