Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

ECHA Z FERII W KOPINIE

Świetlica Wiejska w Kopinie

Ferie zimowe 2011 roku, przebiegały pod hasłem:
"Kulturalnie, sportowo, rozrywkowo i wielopokoleniowo"

W ramach rozszerzonej oferty zajęć, proponowanych w tym czasie przez naszą świetlicę, odbyło się wiele ciekawych spotkań i zdarzeń, które w bardzo skondensowanej formie tutaj podsumowujemy. Spotykaliśmy się każdego dnia ferii zimowych, realizując założenia opracowanego i przyjętego przez uczestników planu.

Pierwszy tydzień to przygotowanie się Juniorów na spotkanie z Seniorami z racji przypadającego w tym okresie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Polegało to na opracowaniu i doręczeniu zaproszeń wszystkim Babciom i Dziadkom mieszkającym w naszej wsi, a także przygotowaniu scenariusza, sali, poczęstunku i części artystycznej wspólnego spotkania. Uroczystość odbyła się w dniu 23.01.2011 r.

Kolejny tydzień ferii także obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. W dniu 26.01.2011 r. odbył się kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Uczyliśmy się także wrażliwości - jak to niegdyś zwykł mówić Św. Franciszek: "do Braci naszych mniejszych" czyli zwierząt i ptaków, dla których przetrwanie zimy nie zawsze jest łatwe... Mówiliśmy o opiece nad psami i kotami w naszych gospodarstwach, a także o tych dziko żyjących zwierzętach i ptakach, które zamieszkują nasze lasy i otoczenie wiejskich gospodarstw. Przygotowana i umieszczona przy świetlicy "stołówka" dla ptaków szybko zaczęła przyjmować swoich "gości" - co możemy zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach...

W ciągu całego okresu ferii, trwała rywalizacja w ramach jubileuszowego bo już "X Turnieju Gier Świetlicowych o Puchar Sołtysa Kopiny". Zgłoszeni uczestnicy walczyli o punkty, które dawały puchar lub medal. Nasz turniej odbywa się w czterech kategoriach sportowych: tenisie stołowym, bilardzie, darcie i piłkarzykach. W kategorii Juniorów Młodszych zwycięzcami zostali: Adrian Skórak - zdobywając puchar, zaś medale zdobyli: Patryk Skórak - złoty, Gabrysia Wojtaluk - srebrny, Dominik Małysza - brązowy. W kategorii Juniorów zwyciężyli: Marcin Leszczyński - puchar, Klaudiusz Wojtaluk - złoty medal, Justyna Leszczyńska - srebrny, Kordian Kierepka - brązowy.

Podsumowaniem ferii stał się wyjazd do GDK w Cycowie na spektakl iluzjonisty, w którym to wyjeździe wzięły udział dzieci i młodzież szkolna uczestnicząca w opisywanych zajęciach, a także Wolontariusze i Darczyńcy, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie opisywanych zajęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami byli i wspierali pracą, pomocą rzeczową i finansową. Nasze podziękowanie kierujemy do Babć i Dziadków, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie i tak wspaniale włączyli się razem z nami do wspólnej zabawy! Dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniu spotkania - a są to Panie Halina Kierepka, Dorota Wojtaluk, Dorota Małysza a także Państwo Michalscy z Kaniwoli wraz z synem Marcinem, który to wspólnie z naszym mieszkańcem - Kordianem Kierepką tworzą zespół i właśnie na uroczystość Dnia Babci i Dziadka przygotowali i zaprezentowali część artystyczną. Dziękujemy Panom Adamowi Kawalcowi i Arturowi Leszczyńskiemu, którzy kolejny rok czynnie włączyli się w przygotowanie kuligu, jak również wsparli nas rzeczowo i finansowo.

Małgorzata Leszczyńska