Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

Wystawa malarstwa Jakuba Podlodowskiego

Do końca lutego w galerii Gminnego Domu Kultury w Cycowie będzie trwała wystawa malarstwa Jakuba Podlodowskiego, artysty miejscem zamieszkania związanego z naszym regionem.

Jakub Podlodowski urodził się w 1986 r. w Lublinie, mieszka w Kijanach, urokliwej miejscowości położonej w powiecie łeczyńskim. W 2008 r. ukończył studia licencjackie w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym, w pracowni malarstwa u prof. Jacka Wojciechowskiego a następnie w 2010 r. studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni malarstwa u prof. Andrzeja Bednarczyka. Pomimo młodego wieku, artysta uczestniczył już w 6 wystawach zbiorowych i 6 wystawach indywidualnych.

Prezentowane w cycowskiej galerii obrazy to zaledwie niewielki fragment dorobku Jakuba Podlodowskiego, ale - taką mamy nadzieję - bardzo reprezentatywny dla jego twórczości. Na szczególną uwagę odwiedzających zasługują pejzaże, które być może zainspirowały prof. Wojciechowskiego do wypowiedzenia następujących słów: "W malarstwie Podlodowskiego jest coś z malarstwa przełomu XIX i XX wieku... bardzo dobrze porusza się w sferze szarości...".

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z wernisażu wystawy, który odbył się w środę, 5 stycznia br.