Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

Kiermasz Świąteczny

plakat-kiermasz

Dnia 12 grudnia b.r. w Gminnym Domu Kultury w Cycowie odbyło się kolejne spotkanie z lokalnymi twórcami rękodzieła, którzy zachwycili nas swoimi pracami i niekwestionowanym talentem. To już siódme bożonarodzeniowe spotkanie przeprowadzone w konwencji kiermaszu świątecznego. Pomysł spotkań narodził się w 2003 r. przy okazji wspólnych działań Młodzieżowego Ośrodka w Podgłębokiem i Świetlicy Wiejskiej w Kopinie. Wzbudził tak duże zainteresowanie, że postanowiliśmy kontynuować wspomnianą inicjatywę, która na trwałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych gminy Cyców.

Kiermasz jest świetną okazją nie tylko do sprzedaży i zakupu, ale przede wszystkim do spotkań, wymiany doświadczeń i podpatrzenia nowych pomysłów. Wzorem lat ubiegłych wzięli w nim udział wystawcy indywidualni oraz przedstawiciele organizacji społecznych z terenu gminy i najbliższej okolicy. Swoje prace wystawili: uczestniczki "Babskich spotkań" z Gminy Wierzbica, członkowie Caritas działającego przy Zespole Szkół w Wierzbicy, uczestnicy i opiekunowie z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy, opiekunowie i młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem, przedstawicielki Stowarzyszenia Nasza Świetlica - Pomocna Dłoń z siedzibą w Bogdance, członkinie KGW w Malinówce. Indywidualni wystawcy to panie: Anna Aleksiejuk, Kazimiera Marcinek, Danuta Parasion, Leokadia Jaszczuk, Ewa Kloc a także młodziutkie pasjonatki - Tosia i Hania Sosnowskie. Piękne prace florystyczne zaprezentowała nam p. Antonina Walachniewicz.

Podczas kiermaszu był czas na prezentacje artystyczne, tj. występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Wereszczyńskiej pod opieką wychowawczyń: p. Jolanty Kafarskiej, p. Agnieszki Sołdaj i p. Mirosławy Wojcieszuk, swój nowy monolog przedstawiła p. Tatiana Ulrich, a umiejętności muzyczne zaprezentowała młodzież szkolna uczestnicząca w zajęciach prowadzonych w GDK Cyców - gitarzyści oraz zespół "Jolivers" pod kierownictwem instruktora p. Kamila Raka.

Na kolejny kiermasz zapraszamy już w kwietniu 2011 r.