Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

26. Finał WOŚP - podsumowanie

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Cycowie graliśmy już po raz dziewiąty. Łącznie ze zbiórki oraz licytacji udało się zebrać 9091,33 zł. Kwestowaniu, jak co roku, towarzyszyła impreza organizowana w GDK, w trakcie której prezentowano dorobek artystyczny naszej gminy.

Finałowy koncert rozpoczęła Kapela Wójtowicz na co dzień mieszkająca w Norwegii. Następnie zaprezentowała się grupa baletowa po opieką mgr baletmistrza Pavlo Vasylenka. Warto nadmienić, iż był to pierwszy występ maluchów. Kolejnym punktem programu, był kabaret Babski Świat w satyrze „Ale szopka”. Z gorącym przyjęciem spotkały się pokazy grup tańca współczesnego Movers Union oraz Kick Squad, które na co dzień ćwiczą pod kierunkiem Konrada Wolskiego. Po tych występach zrobiło się świątecznie, a to za sprawą kolęd w wykonu zespołu wokalnego SI-DO pod opieką Marzenny Karpowicz. Kolejnym punktem programu był występ formacji tańca towarzyskiego pod kierunkiem Beaty Galewskiej. Cycowski Finał WOŚP oczywiście nie mógłby odbyć się bez udziału „Świerszczowianek”, które towarzyszą nam od samego początku grania. Występy zakończyło rodzinne kolędowanie oraz tradycyjne światełko do nieba. Po części artystycznej odbył się bal, z którego dochód był przeznaczony na wsparcie orkiestry. Całość występów była przeplatana licytacjami. Największe emocje wzbudziła koszulka podarowana przez Michała Oleksiejczuka – zawodnika MMA, w której odbył sylwestrową walkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniu: artystom – za niezapomniane wrażenia, instruktorom - za przygotowanie grup i solistów, pani Barbarze Wójcik wraz z Akademią Młodego Kucharza oraz Kołom Gospodyń Wiejskich Cyców, Świerszczów, Garbatówka, Janowica, Barki oraz Ludwinów za przygotowanie kulinariów, panu Adamowi Sokolnickiemu – za poprowadzenie imprezy i towarzyszącej jej aukcji ,a także przybyłym gościom. Zaś nade wszystko pragniemy podziękować wolontariuszom, którzy nie zważając na niekorzystne warunki pogodowe, od rana dzielnie kwestowali w różnych zakątkach gminy. Prawdziwym rekordzistą w zbieraniu datków okazał się Rafał Wałecki.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy przekazali przedmioty na aukcję. Wśród nich należy wymienić: Bank Spółdzielczy w Cycowie – głównego sponsora imprezy, a także Karola Zawrotniaka członka zespołu DEFIS, Michała Oleksiejczuka- zawodnika MMA, Urząd Pocztowy w Cycowie, Delikatesy Centrum, Salon Fryzjerski Anna Skórak, Ośrodek Wczasowy „Marynka”, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem, Klub Artysty Seniora GDK, Barbara Zielonka, Zofia Zielonka, Kamila Kotarska-Czarnecka, Grupa Twórcza GDK – Maryla Giszczak, Bożena Ochnik, Agnieszka Choma, Wanda Szawuła oraz Ewa Kloc.