Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Przegląd Pieśni Patriotycznych

W przed dzień Święta Niepodległości w Gminnym Dom Kultury w Cycowie odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznej „Śpiewam Ojczyźnie swej”. Impreza ma na celu ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych i uczczenie w ten sposób Święta Niepodległości.

Przegląd ma formę konkursu, w którym występują wykonawcy w różnych przedziałach wiekowych od przedszkolaków po uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W tegorocznej edycji wzięło łącznie udział 34 uczestników z gminy Cyców.

Uczniowie, pod okiem swoich opiekunów, do postawionego przed nimi zadania podeszli z należytą powagą i przygotowali wiązankę pieśni o tematyce patriotycznej, których wysłuchali jurorzy oraz licznie zgromadzona publiczność.
W kategorii solistów nagrodzono Milenę Dyszewską, Karolinę Staniak, Marcelinę Pawluk, Oliwię Sobczuk, Zuzannę Marcyniuk, Damiana Czocharę i Wiktorię Dumin.
W kategorii zespołów przyznano nagrodę dzieciom z przedszkola w Cycowie, dzieciom z oddziału przedszkolnego w Malinówce, trio ze szkoły podstawowej w Garbatówce oraz zespołowi Si-Do z GDK w Cycowie. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.
Nie obyło się również bez gościnnych występów. Fragmentem „Wesela” Wyspiańskiego rozpoczęła grupa „Czytelnicy” działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Cycowie Filia w Ludwinowie oraz duet solistów z gminy Wierzbica – Amelia Wawryszuk i Mateusz Watrak.