Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

SUKCES NASZYCH MŁODYCH ARTYSTÓW W X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RYSUNKU WĘGLEM ŁĘCZNA 2017

W dniu 5 lipca 2017 r. Jury złożone z artystów uczestniczących w XIII Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2017 dokonało wyboru najlepszych prac w X Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2017 pt. DZIK.

 

 

Konkurs organizowany był przez CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej. Międzynarodowe Jury konkursu po obejrzeniu 628 prac, które napłynęły z całej Polski, przyznało nagrody. Wśród nagrodzonych prac prestiżowe miejsca zdobyli nasi młodzi artyści:

 

I MIEJSCE w kategorii do 14 lat zdobyła OLIWIA FIDUT
II MIEJSCE w kategorii do 14 lat zdobyła EMILIA SAWICKA
II MIEJSCE w kategorii 5-8 lat zdobył ALEKSANDER KOWALCZYK

 

Na konkurs prace napłynęły z takich miast i miejscowości Polski jak: Będzin, Biała Podlaska, Bielsko-Biała, Biłgoraj, Biszcza, Bydgoszcz, Celestynów, Ciechanowiec, Cyców, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa, Gdańsk, Gierłatowice, Głubczyce, Goraj, Grajewo, Grębocin, Grodków, Grodzisk Mazowiecki, Gródków, Jabłonno Pomorskie, Jaworzno, Kalisz, Karsibór, Katowice, Kietrz, Kluczbork, Knurów, Koluszki, Kołobrzeg, Kozienice, Kraków, Krasnystaw, Krzyżanów, Kutno, Lubartów, Lubichowo, Lubień Kujawski, Lublin, Łęczna, Łódź, Mełgiew, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Nałęczów, Nowy Targ, Ocieka, Olsztyn, Opole, Otrębusy, Piekary Śląskie, Poznań, Pszczyna, Puławy, Radomsko, Radziejowice, Różewo, Ruda Śląska, Rychwał, Rzeszów, Siemianowice Śląskie, Siemkowice, Siennica Różana, Sosnowiec, Sosnowiec, Stara Wieś, Stary Zamość, Strączno, Szczecin, Świdwin, Tomaszów Lubelski, Trojanów, Tymbark, Warszawa, Wiązowna, Wieliczka, Wielka Wieś, Wilkowice, Wisła, Wojkowice, Wrocław, Zabłudów, Zakopane, Zamość, Zielona Góra, Żabia Wola, Żelechów, Żyrardów.

 

JURY KONKURSU:

 

 Eszter Láng – Węgry

 

Agota Veres – Węgry

 

Alla Chumak - Ukraina

 

Ina Dzianishchyk- Białoruś

 

Andriy Dihtiaruk - Ukraina

 

Henadzi Burchyk - Białoruś