Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Ferie 2013 - podsumowanie

Ferie zimowe juz za nami. Przedstawiamy relację z tego, co wydarzyło się w Domu Kultury w tym okresie. Oprócz stałych zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych, integracyjnych oraz Krav-magi, przygotowaliśmy również specjalną ofertę. Największym zainteresowaniem cieszyły się

odbywające po raz pierwszy warsztaty komiksu. Uczestnicy - pod okiem instruktora, Oskara Gieruna - poznawali tajniki powstawania profesjonalnego komiksu, zdobywali wiedzę na temat narzędzi kreślarskich, by w końcu stworzyć własną obrazkową historię. Z kolei stworzenie historii, było pierwszym etapem warsztatów animacji poklatkowej, prowadzonych przez Kamila Raka. Następnie dzieciaki wykonały plastelinowe postaci i scenografię, po czym wszystko zostało sfotografowane. Końcowym etapem był montaż i udźwiękowienie. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

Stałą grupę odbiorców mają także warsztaty bębniarskie, które odbyły się już po raz trzeci. Tym razem, oprócz ćwiczeń rytmicznych, uczestnicy mogli poznać instrumenty perkusyjne z różnych zakątków świata. Warsztaty poprowadził Jarek Dyś. Piękne prace powstały podczas warsztatów biżuterii. Pierwsze spotkanie, poświęcone było bransoletkom z makramy, natomiast drugie broszkom z satyny. Wszystkie wykonane ozdoby, uczestnicy mogli zabrać do domu.
Nie zabrakło również zajęć skierowanych do coraz szerszego grona pasjonatów fotografii. Wyprawa w teren w poszukiwaniu ciekawych obiektów, pokazała, że znajdują się one dookoła, na wyciągnięcie ręki. Dzięki sprzętowi jakim dysponuje Dom Kultury, każdy uczestnik mógł pracować na profesjonalnym sprzęcie. Zarówno warsztaty z biżuterii, jak i fotograficzne, poprowadziła Agnieszka Błaziak.
Na zakończenie ferii, dzieci udały się do lubelskiego kina, na film "Zambezia" wykonany techniką 3D.

Zajęcia teatralne

Warsztaty animacji poklatkowej

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty biżuterii