Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/2012_wakacje_batik/dsc_0174.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Warsztaty plastyczne – wakacje 2012

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2012/2012_wakacje_batik/dsc_0174.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=140 height=200}galeria/2012/2012_wakacje_batik/dsc_0174.jpg{/gallery}„Wakacje w GDK w Cycowie” to dwutygodniowy cykl letnich warsztatów, zabaw i gier skierowany głównie do dzieci i młodzieży. Tę specjalną ofertę otworzyły 3 - dniowe warsztaty plastyczne z batiku trwające od 9 do 11 lipca. Spotkania poprowadziła artystka, malarka pani Majka Zuzańska, która uczyła dzieci uzyskiwania na płótnie przepięknych wzorów.

Najpierw dzieci nanosiły na tkaniny szkice swoich projektów, na szkice nakładały za pomocą pędzelków gorący wosk, po czym zanurzały całą tkaninę w zimnej kąpieli barwiącej. Otrzymywały w ten sposób zafarbowane płótno w miejscach nie zamaskowanych warstwą wosku. Po wysuszeniu zabarwionego i pokrytego woskiem płótna, proces woskowania i farbowania powtarzały wielokrotnie. Efekty tego procesu można podziwiać na zdjęciach zamieszczonych poniżej.

Oprócz zajęć z batiku, dzieci mogły uczestniczyć również zajęciach malowania na szkle, które poprowadziła pani Maryla Giszczak. Na tych dwugodzinnych, czwartkowych spotkaniach dzieci zdobiły specjalnymi farbami do szkła antyramy i filiżanki.

 

Warsztaty batik {gallery}galeria/2012/2012_wakacje_batik{/gallery}

Warsztaty malowania na szkle{gallery}galeria/2012/2012_wakacje_malowanie_na_szkle{/gallery}