Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

We wtorek 8 maja, Gminny Dom Kultury w Cycowie po raz drugi miał okazję i przyjemność organizowania gminnych eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku była to już XXXI edycja konkursu, kierowanego do uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego.

 Jury konkursowe w składzie: Joanna Romanowska - polonistka z Zespołu Szkół w Cycowie, Beata Czajka - dyrektor GDK w Cycowie oraz Maryla Giszczak - instruktor GDK w Cycowie, przesłuchało 12 uczestników i zakwalifikowało do eliminacji powiatowych następujące osoby w kategorii klas I-III: Martynę Włodziewicz za interpretację wiersza J. Papuzińskiej "Tygryski" oraz Andrzeja Grotnika za wiersz A. Fredro "Paweł i Gaweł". W kategorii klas IV-VI do następnego etapu przeszli: Magdalena Sochaczewska za wiersz ks. J. Twardowskiego "Krzyż", Klaudia Szysz za interpretację fragmentu prozy H. Sienkiewicza "Janko Muzykant", Natalia Skoczylas za wiersz W. Szymborskiej "Muzeum". Ponadto jury przyznało nagrodę specjalną Jakubowi Staszczykowi za interpretację fragmentu prozy H. Sienkiewicza "Janko Muzykant".

Laureaci w obu kategoriach wiekowych jako nagrody otrzymali pięknie wydane książki oraz możliwość udziału w powiatowych eliminacjach, które odbędą się 17 maja w Centrum Kultury w Łęcznej.