Aktualności

Zapowiedzi warsztatów, wystaw, koncertów, konkursów i kiermaszy

Czytaj więcej...

Relacje

Opis wydarzeń mających miejsce w GDK w Cycowie

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Bieżące wiadomości związane z działalnością Domu Kultury

Czytaj więcej...

Archiwum

Artykuły, informacje i relacje wydarzeń z lat ubiegłych

Czytaj więcej...

Archiwum

Ferie zimowe

Styczeń minął nam pracowicie, a to za sprawą ferii zimowych, które w tym roku przypadły na drugą połowę miesiąca. Ci, którzy z różnych powodów spędzali je w domach , bo nie mogli wyjechać na zimowiska, nie mieli powodu do narzekań na nudę.

Przez całe dwa tygodnie w Gminnym Domu Kultury i podległych placówce Świetlicach Wiejskich - w Kopinie, Garbatówce i w Głębokiem, tętniło gwarem życie, a to za sprawą różnego rodzaju spotkań, które były organizowane specjalnie z myślą o naszych młodych i najmłodszych przyjaciołach. Do udziału we wspólnej zabawie zaproszone zostały także pozostające poza strukturami GDK Świetlice Wiejskie w Świerszczowie i w Malinówce. I trzeba przyznać, że pracujący w nich wolontariusze - spisali się świetnie. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

W tym roku każda ze świetlic przygotowała swoją własną ofertę kulturalną i realizowała swój autorski program, obejmujący wiele różnorakich form spędzania wolnego czasu. A czego tam nie było! Zajęcia plastyczne i rękodzielnicze, pokazy wyrobu biżuterii koralikowej (własnoręcznie wykonanej) i zabawy kulinarne, dyskoteka i zabawy plenerowe, turnieje gier świetlicowych i wyjazd na przedstawienie teatralne, będące inscenizacją znanej, lecz jakże pięknej, baśni Andersena.

Na zakończenie przygotowaliśmy prawdziwą niespodziankę. Był to- występ iluzjonisty - pana Łukasza Podymskiego, laureata krajowych konkursów iluzji scenicznej. Nie trzeba chyba dodawać, że godzinny spektakl, o dużej dawce humoru, wzbudził olbrzymi entuzjazm wśród zebranej publiczności. Z kronikarskiego obowiązku dodamy tylko, że najbardziej poekscytowana była- starsza część publiczności, reprezentowana przez rodziców - no cóż, całe życie pozostajemy dziećmi :). Rozdawane na zakończenie słodkie pączki, dopełniły miary szczęścia.